czwartek, 19 września 2013

Zagrajmy w grę, czyli 6 powodów, dla których ludzie nie lubią grać w Scrabble

>

Scrabble meeting

Ostatnimi czasy przechodzę namiętną fascynację grą w Scrabble. To idealna rozrywka na chłodne wieczory, kiedy za oknem hula chłodny wiatr wespół z deszczem, a akurat nie macie ochoty na czytanie czy życie w ogóle. Wszystko pięknie, ładnie, ale problem pojawia się, kiedy nikt nie ma chęci do podjęcia wyzwania.


Otóż postanowiłam zbadać ten niezwykle złożony problem, jakim jest niechęć do Scrabbli. W pierwszej kolejności odrzuciłam tezę, że może nikt mnie nie lubi i nie ma ochoty spędzać ze mną niezliczonej ilości czasu nad planszą pełną literek. Zebrałam kilka najczęściej pojawiających się odpowiedzi na pytanie „dlaczego Scrabble są be?” i przedstawiam je wam w poniższym zestawieniu:

1.       Bo trzeba myśleć.

Klasyka, aż prosi się o komentarz w stylu: oczywista oczywistość. Jak wiadomo, wysiłek intelektualny w postaci myślenia jest ostatnimi czasy passe, w związku z czym w dobrym tonie jest zaprzestanie robienia tego w ogóle.

2.       Bo znam za mało słów.

A skoro nie czytam i nie robię nic, żeby ich więcej poznać, to nie będę się ośmieszał grą w Scrabble. Jeszcze ktoś uzna, że jestem za głupi. Bo powyższa wypowiedź nie sugeruje tego w najmniejszym stopniu. A wszystkie słowniki zostały spalone na stosie.

3.       Bo zawsze przegrywam.

Zawsze w 99% przypadków oznacza, że był to raz, góra dwa przed kilku laty i od tego czasu ta gra budzi w przegranym obrzydzenie powodujące drgawki na samą myśl o poniesieniu kolejnej porażki. Na wszelki wypadek woli już nigdy nie spróbować, bo po co?

4.       Bo gry mają sprawiać przyjemność.

Scrabble nie sprawiają, bo wiadomo, trzeba myśleć. A myślenie boli, zwłaszcza jak się nie robi tego regularnie, więc nikt nie zaserwuje sobie dobrowolnie dawki cierpienia. Poza tym, nawet gdyby nie bolało, stwierdzenie, że myślenie jest przyjemne stanowi dość ryzykowną tezę. W dodatku niepopartą żadnymi dowodami.

5.        Bo trudno układać słowa.

W Scrabble’ach? Kurczę, serio? Byłam pewna, że o to w tej grze chodzi, ale co ja tam wiem. Jasne, czasem nie jest lekko, ale ZAWSZE da się coś ułożyć. Ale do tego trzeba myśleć, a wiecie, jak jest.

6.       Bo to głupie, więc szkoda czasu.

Scrabble głupie, literki głupie, grający w to głupi, bo w marnowanym podczas gry czasie można porobić coś… no właśnie. Raczej nie mądrego i przydatnego, no chyba, że czynnie walczysz o pokój na świecie i szukasz szczepionki na AIDS. To sorry.

Jak widzicie, problem jest niezwykle skomplikowany i raczej nie do rozwiązania bez użycia siły. Dlatego bierzcie i grajcie w to wszyscy, którzy jeszcze możecie się zmusić do wysiłku myślowego, albowiem od was zależeć będzie kształt przyszłego świata.

Z literowym pozdrowieniem,
A.

/a>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...